T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

 

                      

  

 TERÖR ARANANLAR   WEB SİTESİ

                    

    

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ İlçemiz Nusaybin’i Ziyaret Etti.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak amacıyla ilçemiz Nusaybin’i ziyaret etti. Beraberindeki Mardin Milletvekillerimiz Orhan MİROĞLU, Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI, AK Parti MKYK üyesi Zeynep ALKIŞ, Mardin Valimiz Sn. Mustafa YAMAN ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU ile birlikte Nusaybin’e gelen Bakanımız Sayın ÖZHASEKİ, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sn. Ergün BAYSAL, İlçe Emniyet Müdürü Kadir ŞEN, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ile sivil toplum temsilcileri tarafından karşılandı. Aydınlar Tesislerinde Muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, Nusaybinli vatandaşların yaralarını sarmak, yeni inşa – ihya projelerini açıklamak için ilçede olduğunu söyledi.

Konuşmasında ülkenin içerisinden geçtiği tarihi süreci de değerlendiren Bakanımız Sayın ÖZHASEKİ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha önce yaşanan bu hadiselerde devlet kudretli gücünü gösterdi. Bundan sonra terör burada barınamayacak, bir daha eline silah alıp yaşayamayacak. Ama şimdi devletin merhametli yüzünü gösterme zamanı, inşa ve ihya çalışmalarına geldi. Bu görev de bize verildi. Belediyecilikle ilgili ne kadar bilgi birikimim varsa burada kullanacağım. Nusaybin'de 4 mahalle temizlendi, 2 mahalledeki temizlik devam ediyor. Bugün yeni inşa projelerini sizlerle konuşacağız. Sizin fikir ve görüşlerinizi alacağız. Onay vermeniz halinde çalışmalara başlayacağız” dedi.

Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat önderleriyle yapılan toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve beraberindeki heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Nusaybin 8 Mart Mahallesinde yapacağı parkın temelini attı. Nusaybin’de kurulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi'nin açılışını yapan ve burada bulunan vatandaşlarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, projelerini vatandaşlarla da paylaşarak sorunlarını dinledi. Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi’nin yakınında oturan aileleri de ziyaret ederek ailelere çeşitli yardımlarda bulundu.       

      İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ziyaretinden sonra esnafları da dolaşan ve esnafın sorunlarını dinleyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve beraberindeki heyet, ilçedeki ziyaret ve incelemelerini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

/225/BAKAN ZİYARETİ (3)  /225/BAKAN ZİYARETİ (6)  /225/BAKAN ZİYARETİ (5)  /225/BAKAN ZİYARETİ (7)  /225/BAKAN ZİYARETİ (1)  /225/BAKAN ZİYARETİ (8)  /225/BAKAN ZİYARETİ (2)  


Bu içerik toplam 153.107 kez gösterildi, Site toplam 463.635 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 40 kişi geziyor.
Haber ve Duyurular
 
TAKVİM

T.C. NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI
Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi No:32 Nusaybin/MARDİN