T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

 

                      

  

 TERÖR ARANANLAR   WEB SİTESİ

                    

    

 


Bulunduğunuz Yer: Duyurular

 DUYURU (24.12.2016)
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI

BASIN DUYURUSU

          İlimiz Nusaybin ilçesinde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince 14 Mart 2016 saat 00:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

         Güvenlik kuvvetlerimizce El Yapımı Patlayıcılar ile ilgili arama tarama faaliyetlerine devam edildiğinden Abdülkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi,  Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi’nde ve  Zeynelabidin Mahallesi ile Kışla Mahallesi’nin tellerle çevrili alanı içerisinde kalan cadde ve sokaklarda sokağa çıkma yasağına ikinci bir duyuruya kadar devam edecektir. Vatandaşlarımız tarafından yasak olan mahallelere can güvenlikleri açısından girilmemesi ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.

Yenituran  Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, Çatalözü Mahallesi, İpekyolu Mahallesi, Barış Mahallesi’nde ve Kışla Mahallesi ile Zeynelabidin Mahallesi’nin tellerle çevrilmiş alanı dışında kalan cadde ve sokaklarda ise sokağa çıkma yasağı uygulanmasına 24 Aralık 2016 Cumartesi gününden itibaren 30 gün süre ile gece 24.00 – sabah 05.00 saatleri arasında devam edilecektir.

         Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.

         Belirtilen mahallelerde sokağa çıkma yasağının kaldırılma kararı ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

          Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Bu içerik toplam 17.852 kez gösterildi, Site toplam 463.642 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 62 kişi geziyor.
Haber ve Duyurular
 
TAKVİM

T.C. NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI
Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi No:32 Nusaybin/MARDİN