Nusaybin Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından 1’incisi düzenlenen “Karakucak Güreşleri ve Flyboard” gösterilerine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlarımızın yanısıra gösterileri izlemek üzere, AK Parti Mardin Milletvekili Sayın Cengiz DEMİRKAYA ile Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın Mehmet BALIKÇILAR'da katılım gösterdiler.

        İlkleri yaşamaya devam eden Nusaybin'de etkinlikler ilk olarak güreş müsabakalarının kura çekilişiyle başladı. Sahaya gelen pehlivanlar ve vatandaşlarımız, şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşını okudular.

        Nusaybin Barajı er meydanında güreşen pehlivanların rekabetine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımız, bir an olsun gözlerini ayıramadı. Zaman zaman cep telefonlarıyla müsabakaları kaydeden vatandaşlarımız, bir ilki daha yaşadılar. Ve ilçemizde düzenlediğimiz birinci Karakucak Güreşleri herkes tarafından büyük beğeni topladı.

        İlçemizde ilk defa düzenlenen 1’inci Geleneksel Karakucak Güreşleri kapsamında, güreş adetleri gereğince güreş ağası ihalesi gerçekleşti. İhaleyi, Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Sn. Necdet AKTAŞ alarak desteklerini sundu.
Müsabakalar sonucunda Ak Parti Mardin Milletvekili Sayın Cengiz DEMİRKAYA ve Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın Mehmet BALIKÇILAR, 1’inci Serhat ELVAN ve 2’nci Ali İhsan ARIÇ’a madalya ve kupa takdim ettiler.

        Güreş etkinliklerinin ardından, Flyboard gösterileri başladı. Flyboard sporcularının akrobatik hareketleriyle yaptıkları gösteri, vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni ile izlendi. Sporcularımız su üzerinde gerçekleştirdiği gösteriler ile adeta yer çekimine meydan okudu.

        Nusaybin'imize böyle bir ilki ve güzelliği yaşattığı için vatandaşlarımız, Sayın Kaymakam/Belediye Başkan V. Mehmet BALIKÇILAR’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.