Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümünde Nusaybin Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenlerle anılırken, programa Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlandı.Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma ve saygı duruşu törenine Kaymakam/ Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Garnizon Komutanı P. Bnb. Latif Kara, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, bir grup öğrenci ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezindeki programa geçildi. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin tarafından yapıldı. Ayrıca farklı okullardan öğrencilerin hazırladığı Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili şiirler okundu. Atatürk için söylenen sözler, Atatürk ile ilgili hatıralar, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler, Atatürk Oratoryosu, Askeri kişiliği sunuldu. Ardından sinevizyon gösterisi yapıldı.

        Düzenlenen anma programına; Kaymakam/ Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Garnizon Komutanı P. Bnb. Latif Kara, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahim Zengin, İlçe Jandarma Komutanı P. Bnb. Mehmet Atik, yanı sıra askerler, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, sivil tolum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

        Anma programının sonunda Kaymakam/ Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, törene katılan çocuklara değişik hediyeler verdi.